Garderoba Marcina Tyszki

07 Wrzesień 2018
tysiohome, garderoba marcina tyszki, szafu białe z shuttersami, pufa, lustro w apartamencie Marcina Tyszki, tysiohome

Osobiście meble Novelle Marcin Tyszka zobaczył na targach Warsaw Home Expo w 2017 roku, gdzie dostrzegł, że producent mebli, reprezentujących światowe trendy, wpisze się w realizowany projekt powstania warszawskiego apartamentu- miejsca niezwykłego, odzwierciedlającego podróżnicze pasje mieszkańca oraz jego niepokorną duszę.

Po dokonaniu pomiarów w warszawskim apartamencie, już w szerszym gronie specjaliści Novelle podejmowali wiążące decyzje związane z mechanizmem, zastosowanym w rozsuwanych drzwiach, maskowaniem marginesów między szafą pod zabudowę a ścianą, łączeniem szerokich listew okalających delikatną konstrukcję listewek frontów drzwiowych. Przez wzgląd na częste wyjazdy i bogate życie zawodowe inwestora, wszelkie akceptacje każdego elementu projektu, takich jak profile listew sztukaterii, odbywały się zdalnie. Nie było możliwości, aby na etapie powstawania mebli Marcin Tyszka osobiście pojawił się w którymś z salonów lub w siedzibie Novelle. Stały kontakt dyrektor kreatywnej i  Marcina był zatem niezbędny, trudno było bowiem przewidzieć, co artyście się spodoba:

„Zdawaliśmy sobie sprawę, że trafiliśmy na wymagającego klienta, Marcin sam niejednokrotnie podkreślał, że NIE jest on typowym zamawiającym, a z racji tego, że miał być on jedynym użytkownikiem naszych mebli jego opinia na każdy temat była dla nas wiążąca”- podkreśla dyrektor kreatywna.

Meble stworzone przez Novelle musiały być estetycznie wykończone oraz dopasowane do całości projektu #tysiohome. Framuga wejścia do garderoby to odwzorowanie profilów szafy. Efekt spójności został spełniony dzięki listwom przysufitowym oraz przypodłogowym, które okalały całość garderoby, płynnie przechodząc do części sypialnianej. To horyzontalne przedłużenie elementów szafy stanowiło również ramy, podkreślające bogate roślinne printy na ścianach.

Niesamowity efekt daje sam typ frontów z shuttersami. Poziome listewki i tworzące się w zagłębieniach cienie tworzą liczne linie horyzontalne i przełamują monumentalizm drzwi szaf. Cała realizacja wnętrza garderoby w założeniu miała być zwyczajnie piękna, co wiązało się oczywiście z dopracowaniem każdego detalu. Efekty uwiecznione są na fotografiach.

 

tysiohome, apartament marcina tyszki, garderoba, warszawa, shuttersy
tysiohome, garderoba marcina tyszki, apartament marcina tyszki, białe meble, shuttersy, styl saint- tropez
tysiohome, garderoba marcina tyszki, apartament marcina tyszki, shuttersybiałe meble, shuttersy, styl saint- tropez
tysiohome, garderoba marcina tyszki, apartament marcina tyszki, białe meble, shuttersy, styl saint- tropez
tysiohome, listwy białe, ornament na suficie, shuttersy, meble kolonialne, styl sain-tropez
apartament marcina tyszki białe shuttersy no boku szafy w garderobie
garderoba marcina tyszki wnętrze szafy z szufladą z organizerem