Novelle w projekcie #tysiohome

07 Wrzesień 2018
tysiohome, Magdalena Nowak- Trzęsiok, dyrektor kreatywna marki Novelle w garderobie apartamentu Marcina Tyszki w Warszawie

Warszawski apartament Marcina Tyszki, artysty, cenionego na świecie fotografa mody i jurora programu Top Model, cieszy się ogromną popularnością- i nic dziwnego! Stanowi bowiem odzwierciedlenie niepokornej duszy artysty! Jak sam przyznał: „Nie znalazłem w Polsce nikogo, kto czułby taki klimat, więc sam wszystko zaprojektowałem i wymyśliłem.” Skorzystał on przy tym  ze wsparcia zaprzyjaźnionych specjalistów z różnych dziedzin- w tym Novelle Home Couture, polskiej marki, produkującącej meble najwyższej klasy. W efekcie współpracy powstała garderoba, z jedynymi powstałymi od podstaw meblami w apartamencie słynnego fotografa- szafą pod zabudowę oraz komodą. Pozostałe meble w apartamencie to odrestaurowane kultowe modele – souveniry z licznych podróży. 

Od początku podkreślane były priorytety, które przyświecały wizji wnętrza. Ściśle sprecyzowana koncepcja Marcina Tyszki zakładała wykonanie mebli w kolorze bieli,  z frontami z shuttersami z klasycznymi detalami. Styl ostatecznie zyskał miano stylu SAINT- TROPEZ, który przywodzi na myśl gorące lato we francuskim kurorcie, zwanym  perłą Lazurowego Wybrzeża.

„Marcin jest osobowością i perfekcjonistą. Jego wizja była ściśle sprecyzowana. Aspekt estetyczny był dla niego najważniejszy- funkcjonalizm, tak istotny dla większości z nas, schodził na dalszy plan. Gdyby nie fakt, że jestem osoba łączącą artystyczne podejście z realiami technologicznymi i byłam poniekąd pomostem, łączącym świat sztuki i rzemiosła, nasza współpraca pewnie byłaby dużo trudniejsza.”- wspomina Magdalena Nowak- Trzęsiok, która zamknęła zarys oczekiwań Marcina Tyszki oraz rozplanowała funkcjonalność wnętrza szafy i komody we wstępnych szkicach i przedstawiła go zespołowi Novelle. 

Udział w tak spektakularnym projekcie otworzył nowy rozdział dla Novelle Home Couture. Nabyte doświadczenie oraz duma z efektów wykonanej pracy zapamiętane zostaną przez zespół meblowej marki. Choć tak indywidualna realizacja już się nie powtórzy, jej rezultaty jeszcze długi czas będą wspominane w fabryce Novelle Home Couture.

 

 

tysiohome, dyrektor kreatywna Novelle Magdalena Nowak- Trzęsiok w apartamencie Marcina Tyszki
apartament marcina tyszki, tysiohome, garderoba, shuttersy
garderoba marcina tyszki, apartament w warszawie, tysiohome
biała komoda w apartamencie marcina tyszki, tysiohome, detal
apartament marcina tyszki białe shuttersy no boku szafy w garderobie
garderoba marcina tyszki wnętrze szafy z szufladą z organizerem