Pokoik dziecięcy - kreatywnie zaaranżowany.

04 Listopad 2016
Aranżacja pokoju dziecięcego dla dziewczynki z białymi klasycznymi meblami.

Na pytanie, jak najlepiej wykorzystać czas oczekiwania na przyjście Malucha na świat odpowiedź jest prosta: stworzyć wymarzony pokoik dziecięcy.

Projekt pokoiku dziecięcego zaprezentowanego poniżej został stworzony dla dziewczynki imieniem Miranda przez jej Mamę. W projekcie wykorzystano meble z oferty Novelle.

Ulubiony kolor Mamy – szary, odpowiednio podany, w znakomitym towarzystwie i z właściwymi dodatkami – był podstawą przy tworzeniu wizji pomieszczenia. Pokój jest stonowany, pełen dostojności, jak przystoi na małą księżniczkę. Bliskie sercu Mamy są amerykańskie trendy. Serce pokoju stanowi włoskie łóżeczko PALI (odziedziczone po starszym bracie) oraz meble z kolekcji Veneziana: dwudrzwiowa szafa, komoda szufladowa z cudnymi ceramicznymi uchwytami w kształcie róży oraz wykonany na zamówienie przewijak, znacznie większy niż te spotykane w sklepach z artykułami dla niemowląt ( z założenia ma służyć do ok. 12 m-ca życia).

Gięte barokowe nóżki, zaoblone gzymsy – te wszystkie detale nadają wytworności pomieszczeniu. Rysunek światła został tak umiejętnie rozplanowany, by współpracował podczas usypiania córeczki. Białe drewniane drzewko, pełniące właśnie tę funkcję, zostało zaprojektowane w dwa wieczory i wykonane na zamówienie.

Ważny elementem pokoju jest tapeta Artfunk która ćwierka z każdego kąta.

Wnętrze dziecinnego pokoju do pewnego momentu jest też miejscem Mamy bądź Niani, stąd też limonkowy fotel Fiorino do karmienia wraz z podnóżkiem. Idealnie głębokie siedzisko relaksuje i odpręża, a gęsto pikowane oparcie potwierdza, że znaleźliśmy się w niebywale wytwornym miejscu.

Biała klasyczna szafa Veneziana ścianie z tapetą w sowy obok klasyczny fotel z pufą w cytrynowym kolorze.
Tapeta w sofy w pokoiki dziecięcym z białym drzewem.
Drewniana klasyczna komoda z przewijakiem w kolorze białym.
łóżeczko dziecięce w klasycznie urządzonym pokoiku dziecięcym
komoda z przewijakiem w kolorze białym
Literki uszyte z różnych materiałów z imieniem dziecka MIRANDA