Pokój nastolatka inspirowany epoką lat 60-tych? Tak, to możliwe.

02 Listopad 2016
Szafka nocna w stylu lat 60-tych na wazkiej smukłej nodze w kolorze orzechowym w kreatywnym pokoju nastolatka przy tapicerowanym łożku.

Pokój nastolatka to poważny projekt i wyzwanie dla dekoratora wnętrz: znaleźć w nim miejsce powinna strefa wypoczynku, nauki oraz relaksu. Wspomniane strefy połączyć musi wspólny mianownik: AKCEPTACJA NASTOLATKA.

Jak zaprojektować pokój nastoletniego chłopca z wykorzystaniem oferty Novelle? Przepis zdradzamy poniżej.

Pokój zaprojektowany został dla 12-letniego sportowca z ogromnym temperamentem. Motywem przewodnim są meble inspirowane stylem lat 60-tych połączone z aranżacją współczesnego wnętrza.

Za pośrednictwem stylizacji pokoju zbudowana zastała atmosfera wyciszenia, miejsca do regeneracji sił.

Wchodząc do zaprezentowanego wnętrza od razu chcemy odpocząć. Do drzemki zaprasza wygodne, tapicerowane tkaniną o satynowej poświacie i czekoladowej barwie łóżko, wysuwające się na pierwszy plan pokoju. Tym co zachwyca, są stylizowane na lata 60-te – w myśl bieżących trendów meble.

 Biurko i szafkę nocną wykonano z drewna bukowego. Meblościanka w dostojnym i szlachetnym kolorze indygo niejako stapia się kolorystycznie ze ścianą, tworząc jednolitą, konsekwentną całość. Na głównej ścianie znalazła się komiksowa tapeta Artfunk oraz półka z trofeami sportowymi.

Elegacnki stolik nocny w stylu lat 60-tych obo tapierowanego szarego łóżka,
Niebieskie meble na wymiar wykonane przez producenta mebli klasycznych z Dobrodzienia.
Łóżko tapicerowane szare w pokoju nastolatka, tapeta z motywem komiksu. Meble w kolorze kobaltowym.
Niebieska zabudowa meblowa wykonana przez producenta mebli z Dobrodzienia w pokoju nastolatka. Meblościanka kobaltowa.
Drewniane biurko w stylu lat 60-tych na niebieskiej ścianie z tapetą w białe i czarne pasy wykonane przez producenta mebli w Dobrodzieniu.
Sciana z tapetą z motywem komiksu w pokoju nastolatka w sypialni.