Warszawski apartament w stylu SAINT- TROPEZ

07 Wrzesień 2018
komoda Novelle w apartamencie Marcina Tyszki,  garderoba marcina tyszki, tysiohome

Każdy, kto obserwuje dokonania Marcina Tyszki na Instagramie zdaje sobie sprawę jak wiele energii i pracy artysta włożył w projekt #tysiohome. Podziwiając rezultaty działań, zdecydowanie można stwierdzić, że dziedzina PROJEKTANTOWANIA WNĘTRZ jest kolejną specjalnością, w której juror programu Top Model okazał się mistrzem! Artysta, jako koneser sztuki, otoczył się nią w swym bajkowym apartamencie. Większość mebli to odrestaurowane perełki wzornictwa lat  60- tych, zgromadzone z różnych zakątków świata, podczas licznych podróży słynnego fotografa. Odważne połączenie kolorów, faktur i wzorów na ścianach, podłogach i… sufitach utożsamia współczesną odsłonę tendencji horror vacui- lęku przed pustą przestrzenią- tak popularną w epoce baroku, w której królował blichtr i przepych! Każdy kąt jest tu zaprojektowany i przemyślany, nic nie jest dziełem przypadku. Całości dopełniają intrygujące grafiki oraz obrazy, autorstwa Karola Radziszewskiego. Koncepcja, jaka narodziła się w głowie Marcina Tyszki była kompletna- o czym świadczy chociażby fakt, iż zanim powstała komoda, lampy z Paryża, które docelowo miały na niej stanąć, już czekały w mieszkaniu. Dodatkowo wszędzie są egzotyczne rośliny, które fotograf hoduje od lat.

„2 lata wymyślania, projektowania. Chciałem by bez względu na pogodę za oknem, w środku było zawsze lato” - napisał na swoim profilu Marcin Tyszka. Bez wątpienia zamierzony przez artystę cel został osiągnięty- nowe lokum Marcina Tyszki to jedno z piękniejszych wnętrz, to prawdziwe dzieło sztuki! 

W efekcie współpracy z Novelle Home Couture powstała garderoba, z jedynymi powstałymi od podstaw meblami w apartamencie słynnego fotografa- szafą pod zabudowę oraz komodą. Pozostałe meble w apartamencie to odrestaurowane kultowe modele – souveniry z licznych podróży.

Od początku podkreślane były priorytety, które przyświecały wizji wnętrza. Ściśle sprecyzowana koncepcja Marcina Tyszki zakładała wykonanie mebli w kolorze bieli,  z frontami z shuttersami, o formie łączącej w sobie klasyczne detale oraz podstawę nawiązującą do lat 60- tych ubiegłego wieku. Styl ostatecznie zyskał miano stylu SAINT- TROPEZ, który przywodzi na myśl gorące lato we francuskim kurorcie, zwanym  perłą Lazurowego Wybrzeża.

 

komoda, biała, mosiężne uchwyty, afrykańskie lampy, shuttersy, tapeta, apartament marcina tyszki, tysiohome
organizer do szuflady, tapicerowany tkaniną, biała komoda w stylu saint- tropez, do garderoby, apartament marcina tyszki, tysiohome
front białej komody z shuttersami, mosiężnymi uchwytami, do garderoby, w stylu kolonialnym, saint- tropez, apartament marcina tyszki
białe shuttersy boku szafy w apartamenccie marcina tyszki
garderoba marcina tyszki wnętrze szafy z szufladą z organizerem